Представляємо Вам
ІСТОРІЯ СМАКУ
Чорну ікру повсяк-де традиційно сприймають як королівський делікатес. Отже й репрезентувати її маємо належним чином. Може, нам й закидатимуть трохи щодо снобізму, але, як то кажуть, правди ніде діти: кав’яр – не їдять, його – смакують!
Тепер щодо столового приладдя. На час ікорного party залиште в шухляді успадковане фамільне срібло. Бо навіть дерев’яна копистка завдасть смакові ікри меншої шкоди. Будь-які вироби з металу неминуче взаємодіятимуть із ікрою, надаючи їй неприємного металевого присмаку, а срібло в цьому списку впевнено посідає 1 місце.
Чорний кав’яр заслуговує на те, щоб ним смакували за допомоги спеціального приладдя, виготовленого або зі слонової кістки, або з черепашачого панциру, або, насамкінець, з перламутру. Якщо Ваш святковий сервіз з порцеляни вкомплектовано ще й додатковими аксесуарами, то десертні порцелянові виделочки, ложки або лопатки теж не завадять.
Було б дивно, якби кав’яр не мав плідного діалогу з іншими морепродуктами. Зразковим видається співвідношення смакових якостей ікри та, наприклад, свіжого омару. Не менш вишукане поєднання смаків обіцяє й така своєрідна подача, як «чорне золото в перламутрі», коли ікра подається всередині устриці, немов коштовне каміння. Звичайно ж, подрібнений лід та скибочки лимону – обов’язкові. Також ікра гармонійно смакує під рибу та є елегантним стартером із овочами.
Подекуди на вечірках ікру подають на половинках відварених «вкруту» яєць, куди вона вкладається замість вилученого жовтка. У цьому випадку Ви спершу куштуєте, так би мовити, «золоту середину», а потів вже «закусуєте» білковою оболонкою.